Ogrzewanie a srodowisko

By admin


W obecnym czasie bardzo dużo się mówi o tym, że palenie w piecach ma bardzo zły wpływ na emisję CO2 i zaczynają się naciski, żeby zrezygnować z palenia węglem. Tymczasem to, co się spala w domach to jest tylko jedna pięćdziesiąta albo mniej, w skali tego, co wydzielają firmy. W Europie powstały przeróżne przepisy, które mają zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, jednak nikt nie bierze pod uwagę, że tak naprawdę dopóki owa walka o czyste powietrze będzie tylko w Europie a pozostała cześć świata będzie miała ochronę środowiska w nosie, to całe starania będą bez sensu, ponieważ owe zanieczyszczenia będą się przedostawać do miejsc, w których powietrze jest czyste.
Tak naprawdę, żeby rzeczywiście było czyste powietrze na świecie, to cały świat musi się o to postarać. Tymczasem wiele firm nadmiernie eksploatuje ziemię i ma w nosie, że właśnie niszczy środowisko. Tak naprawdę trzeba bardzo dbać o środowisko, ale nie w taki sposób, że ludzie mają na siebie chuchać bo to najbardziej ekonomiczne ogrzewanie i chroni środowisko, tylko trzeba określić taki sposób ogrzewania domu, który jest bardziej ekonomiczny i nie niszczy atmosfery.
Tymczasem oczekiwania względem domów w kwestii ogrzewania są dość wyśrubowane a jednocześnie wiele osób zwyczajnie nie stać na ogrzewanie np. gazowe, które wciąż drożeje. Należ też wziąć pod uwagę i wyliczyć, czy gaz nie emituje pewnych szkodliwych substancji? Czy rzeczywiście się spala w całości? Od wielu lat ludzie się ogrzewają jak nie węglem to drzewem, ale dopiero teraz zaczęły być ataki na palenie węglem. Czasami można odnieść wrażenie, że owe protesty w kwestii palenia węglem są po to, żeby pozamykać polskie kopalnie i żeby Polacy byli zmuszeni ogrzewać się wyłącznie kosztownym gazem.nauka czytania ćwiczenia